Robbanás volt egy ferencvárosi társasházban
Az Ipar és a Vaskapu utca sarkán lévő négyemeletes társasház egyik első emeleti lakásában történt, aminek következtében tűz ütött ki.
A főváros szívében, mindenki szeme láttára évtizedekig pusztulni hagyni egy városképi szempontból is kiemelkedően jelentős műemléket: ez sok országban nehezen elképzelhető, nálunk megtörténhetett.
„A pénzt csak kivették innen, vissza semmit sem forgattak: egy 1980-as baleset után végül 1984-ben zárták be az életveszélyessé vált ifiparkot. A főváros szívében, mindenki szeme láttára évtizedekig pusztulni hagyni egy városképi szempontból is kiemelkedően jelentős műemléket: ez sok országban nehezen elképzelhető, nálunk megtörténhetett. S bár voltak olyan döntéshozóink, akiket ez nem érdekelt vagy csak zavart egy kissé, voltak olyanok is, akiket – építészekkel, urbanistákkal, műemlékvédőkkel egyetemben – a Várkert bazár sorsa sosem hagyott nyugodni. Még akkor sem, amikor épp minden reménytelennek tűnt.
Elsősorban nekik, valamint az Európai Unió és a magyar állam támogatásának köszönhető, hogy április 3-án, Ybl Miklós születésének kétszázadik évfordulóján a Várkert bazár műemléki épületei újjávarázsolva megnyíltak. Az elmúlt évek, hónapok és napok műemléki ünnepei után egy újabb ámulat. A tiszteletteljes, harmóniára törekvő kortárs építészeti részletek, megoldások láttán nem publicisztikai fordulat azt állítani: a Várkert bazár most szebb, mint újkorában. Igaz, a csoda még fokozható: a bazár műemléki épületeinek rekonstrukciója után augusztus végéig a neoreneszánsz kert is megújul.
Ezer nap: mindössze ennyi időre volt szükség a munkálatokhoz. S Budapest és persze az egész ország nemcsak egy újjászületett műemlékkel, hanem új kiállítóhelyekkel, alkotóműhelyekkel, kulturális rendezvényteremmel gazdagodott. Pláza helyett: ez is egyfajta értékrend, világnézet.”